Kdo se vzepřel, toho přesunuli na poštu dál od jeho bydliště

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám vůbec psát o něčem z toho, co se na poštách děje. Nevěřím totiž, že se v dnešní době může něco změnit. Nechci ale ani přihlížet a nepokusit se alespoň o něco.

Vše, co jsem si na webu Pošťák není pojišťovák přečetla, je pravda, u nás na poště se děje to samé. Nátlak a rivalita je šílená. Byla jsem na poště, kde jsem se nemohla ani napít, protože jsem měla neustále fronty. Kolegyně to psychicky nezvládla a zkolabovala, já už byla taky úplně vyřízená. Domů jsem chodila naštvaná a šíleně unavená, na zákazníky jsem byla protivná, jenže nejhorší bylo, že jsem si vše uvědomovala a hrozně mi to vadilo. Kontrola k nám na nabízení produktů chodila stále častěji, protože při tolika klientech už jsme neměly sílu ani nabízet. Když už jsem se snažila nějaký produkt nabídnout, jen nás sjela, že to děláme špatně. Při takovém hlídání za zády jsem měla na konci směny většinou nějaké manko, které jsem musela samozřejmě zaplatit.

Rozhodla jsem se dát výpověď, ale pošta, na které jsem pracovala, byla vyhlášená jako nejhorší a nikdo tam nechtěl. Jelikož neměli náhradu, nechtěli mě pustit. Poštovní práci jsem milovala a bavila mě. Jenže rok od roku to bylo horší. Kdo se vzepřel, toho přesunuli na poštu dál od jeho bydliště. Zakládat fiktivně účty a jiné produkty jsem odmítala, proto i výhrůžky byly čím dál horší.

Ostatní kolegyně zakládaly účty fiktivně, peníze se z účtů na účet přeposílaly, jen aby byl účet na určitou dobu aktivní. Jenže ani to nestačilo, když už se něco podařilo založit i někomu zvenčí, tak příští plán se opět o něco zvedl. Takže čím jste se víc snažili, tím se plán víc navyšoval, ať už v prodeji zboží nebo produktů.

Teď už jsem na jiné poště, nátlak zůstal, ale aspoň tam nejsou tak šílené fronty a můžu být na zákazníky alespoň milá. Nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Kdybych tu práci neměla ráda,už tam dávno nejsem.

(autorka je Straně zelených známa)

Na tomto webu budeme pravidelně zveřejňovat svědectví pošťaček a pošťáků, která odhalují, s jakými překážkami se zaměstnanci České pošty musí vyrovnávat. Není divu, že na listovní a balíkové služby už pak tolik času nezbývá.

Chcete-li přidat vaše svědectví, zasílejte je na adresu ceskaposta@zeleni.cz. Budete-li mít zájem, uveřejníme vzhledem k citlivosti informací vaše svědectví i anonymně.