Dřív jsem svou práci miloval, dnes už ne

Seniorům musíme nabízet penzijní pojištění, mladým lidem životní pojištění včetně pojištění pro děti. Pokud se nám nepodaří nikoho sehnat, může nám být stržena pohyblivá složka mzdy – třeba i 4 500 korun. Není divu, že pak někteří z nás nejsou v náladě, což odnášejí zákazníci. Jsme ve stresu, nemáme takřka čas na hlavní práci, cloumají s námi nervy, zda si někdo uzavře pojištění. Někdy je uzavíráme i na členy rodiny.

Někteří zákazníci si přicházejí na poštu zchladit žáhu. Stres je nyní všude. Dřív jsem svou práci miloval, dnes už ne, bojím se ale o ni přijít. Živit se nějak musím. A pak se stane, že jsem protivný. Navíc se bojím, že seknu manko, které samozřejmě musím zaplatit. Zaměstnanci jsou nevrlí i na sebe navzájem, konkurují si v tom, kdo uzavře více pojistek. To není v pořádku.

Dušan K.

Na tomto webu budeme pravidelně zveřejňovat svědectví pošťaček a pošťáků, která odhalují, s jakými překážkami se zaměstnanci České pošty musí vyrovnávat. Není divu, že na listovní a balíkové služby už pak tolik času nezbývá.

Chcete-li přidat vaše svědectví, zasílejte je na adresu ceskaposta@zeleni.cz. Budete-li mít zájem, uveřejníme vzhledem k citlivosti informací vaše svědectví i anonymně.