Když se vám to nelíbí, odejděte

Chtěla bych se s vámi podělit o příběh, který mi vyprávěla známá z jednoho menšího města, kde pracovala jako vedoucí pošty.

Ve výplatě měla jednu pohyblivou složku, která jí byla přiznána pouze tehdy, když uzavřela pět smluv na různé nepoštovní produkty.  Činila 6 000 Kč. Aby o tyto peníze nepřišla, platila za klienty 200 Kč poplatek, čímž sice přišla o tisíc korun, ale pět tisíc jí zůstalo.

Nechtělo se mi tomu věřit, ale sama jsem na poště pracovala dlouhých 28 let a když začaly být podmínky neúnosné (neustálý nárůst práce, slučování doručovacích okrsků, neplacené přesčasy a odpověď na stížnosti jediná: "Když se vám to nelíbí, odejděte."), odešla jsem do předčasného důchodu.

Moc bych si přála, aby se podařilo se současnou neúnosnou situací něco udělat, na poštách pracují většinou ženy a chodí domů, kde je čeká druhá směna, naprosto vyčerpané. Odměnou je jim směšná mzda, která zdaleka nedosahuje na průměrnou.

(autorka svědectví: Věra Soukupová)

Na tomto webu budeme pravidelně zveřejňovat svědectví pošťaček a pošťáků, která odhalují, s jakými překážkami se zaměstnanci České pošty musí vyrovnávat. Není divu, že na listovní a balíkové služby už pak tolik času nezbývá.

Chcete-li přidat vaše svědectví, zasílejte je na adresu ceskaposta@zeleni.cz. Budete-li mít zájem, uveřejníme vzhledem k citlivosti informací vaše svědectví i anonymně.